ELEKTRA
  • ENGLISH

ÜRÜNLER

ANA SAYFA > ÜRÜNLER > TRANSFORMATÖR

GENEL
Tüm sarımlarda bakır veya aluminyum iletken kullanılır ve bu iletkenlerin izolasyon malzemeleri belirlenmiş izolasyon sınıflarına uygundur. Tüm ELEKTRA transformatörleri izolasyon sıvısı içerisine daldırılır ve fırınlanarak kurutulur. Kullanıcı belirtmediği sürece B sınıfı izolasyona uygun transformatörler üretilir.

GÜÇ VE ISINMA
Transformatörün nominal güç değeri, transformatörün sekonder devresinin sürekli olarak verebildiği kVA veya VA cinsinden güç değeridir.

GERİLİM
Giriş ve çıkış gerilimleri, kullanıcının belirttiği bilgilere göre dizayn edilir.

FREKANS
Firmamızın ürettiği transformatörler genelde 50/60 Hz’e göre dizayn edilir. ihtiyaca göre istenilen frekansa göre de üretim yapılabilir.

KURULUM TALİMATLARI
Transformatörün montaj şekli, soğumasını garantileyecek şekildedir. İç ve dış soğutma kanalları açık olmalı hava sirkulasyonu engellenmemelidir.

ÇALIŞTIRIRKEN
Transformatör çalıştırılmadan önce etiketteki nominal gerilim ve frekans değerinin, şebeke değerleri ile aynı olup olmadığı karşılaştırılmalıdır. Bağlantı vidaları iyice sıkılmalıdır.

BAKIM
Çalıştırma ve bakım işlerini sadece yetkili personel yapmalıdır. ELEKTRA kuru tip transformatörleri bakım gerektirmez. Bağlantılar ve transformatöre yapışan toz vb. yılda iki kez kontrol edilmelidir.